Sıkça Sorulanlar

Reklam hizmetlerimizle ilgili sık sorulan soruları ve cevapları bu sayfada bulabilirsiniz.

Google Adwords reklamlarında Reklamlarınızı Arama ağı ve Görüntülü Reklam Ağında yayınlayabilirsiniz. Arama Ağında yayınlanan reklamlarınız Google arama motorunda anahtar kelimelerinizle yapılan arama sorguları sonucunda Sponsor bağlantılar (Reklamlar) bölümünde yer alır. Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınız ise hedeflenen kitle ile alakalı Google iş ortağı sitelerinde ve reklamlarınızın görüntülenmesi için eklediğiniz yerleşimlerde dinamik olarak yer alır.

Biz Türkiye'de ki sayılı Google Adwords Company sertifikalı ajanslarından biriyiz. Bünyemizde çalışan sertifikalı hesap uzmanları bulunuyor. Bu pratikte sizin hesabınızın en iyi biçimde yönetildiği anlamına gelir. Böylelikle hem daha etkin dönüş alırsınız hem de maliyetleriniz zamanla düşer. Daha önce bir başka ajansla çalışmış veya kendi hesabını yönetmiş müşterilerimiz, bizimle çalışmaya başladıktan sonra toplam giderlerinin ortalama %30 düştüğünü belirtmektedirler.

Hesabınızla ilgili tüm düzenlemeler hesap yöneticiniz tarafından yapılır. Bu yönde bir talebiniz olduğunda hesap yöneticinize iletebilirsiniz. Ayrıca size sunulan Reklam Panel'den reklamlarınızı dilediğiniz zaman durdurup başlatabilirsiniz.

Google Adwords reklamları için yapmış olduğunuz ödemeler yerel olarak faturalandırılarak kargo yolu ile adresinize gönderilmektedir.

Google'ın etkinliği kanıtlanmış filtre yöntemi sayesinde %90'a varan oranlarda geçersiz tıklamalar filtrelenmektedir.

Tıklama başı maliyetler temelde ilgili anahtar kelimedeki reklam veren rekabetine ve reklam konumuna bağlıdır.

Doğal arama sonuçlarında üst sıralara yükselmenizi etkileyen 200'den fazla faktör vardır. Reklam vermenizin Doğal arama sonuçlarında yükselmenize bir etkisi yoktur.

Anahtar kelime eklemede bir sınır yoktur. Burada önemli olan çok anahtar kelime eklemek değil hedef kitlemizin aradığı anahtar kelimeleri seçmektir.

Reklamlar için ayrılacak Günlük bütçede alt ya da üst sınır yoktur. Bu anlamda size farklı sektörlerde çalıştığımız 1000in üzerinde müşteri ve adwords reklamları üzerinde ki tecrübemizden faydalanarak bir öneride bulunabiliriz.

Bütçenizde yalnızca tıklama aldığınızda düşüş gerçekleşir. Belirlenen yayın saatleri içerisinde aldığınız tıklama o günkü limite ulaşırsa reklamların yayını durur. Eğer günlük bütçeniz tükenmezse kalan tutar sonraki güne devreder.

Google'ın Adwords hizmeti veren sertifikalı ajanslara önerdiği bir setup fee (kurulum ücreti) vardır. Hesabınız açılmadan önce tarafınıza atanan Google Adwords Sertifikalı Hesap Yöneticisi reklamlarınız ve kampanyalarınız ile ilgili bir ön hazırlık süreci ile çalışmalar gerçekleştirir. Bu anlamda bizim talep ettiğimiz tutar 100 TL'dir.

Reklamlara dilediğiniz zaman ara verebilir ve tekrar başlayabilirsiniz. Bu konuda yaşayacağınız bir sorun söz konusu değildir.